واسه هميشه رفت
صفحه نخست   ::   آرشیو  ::   تماس با من   
 
"اگر خواسته ی خدا نباشد حتی برگی هم از درختی پایین نمی آمد"


 جریانی است که در بطن هر چیزی در جریان است، و این جریان در سرتاسر جهان هستی جاری است.

و میتوان گفت، این جریان، بنیانِ جهانِ مادی را تحت الشعاعِ خود دارد. برخی ها از وجود این جریان آگاه هستند، اما بسیاری، از وجود آن اطلاعی ندارند، اما همه ی جهان تحت تاثیر این جریان است. این جریان، جریانی است که آرزوها ، دعاها و خواسته های آرمانی ما را برآورده  می سازد و یا بر باد می دهد و اجازه ورود شادی یا غم و موفقیت یا شکست و هر چیز دیگری را به زندگیمان وارد می کند.

هوشیاری نسبت به این ودیعه ی الهی بسیار اهمیت دارد زیرا هر رخدادی که بر هر شخصی واقع می شود تنها به علت جریانِ این جریانِ هستی بخش است که جمله همگی مان در هر لحظه از زندگی خویش در تاثیرات آن بسر می بریم، این همان جریانی است که از قبل برایش فکر و رویاپردازی می کنیم در اینصورت ناخداگاه ذهنمان برای آن برنامه ریزی می کند و آمادگی مواجهه با آن رویدادها را در خود می پذیریم و در نهایت همانطوری میشود که در ذهنمان پرورش داده شده است.

بنابراین در زندگی مادی، هر چیزی ارتباطی با این جریان هستی بخش دارد و این جریان هستی بخش چیزی نیست جز همان باورهای مثبت یا منفی و ارسال انرژی هایی که خود در ذهن خودمان ساخته ایم.

البته لازم است بگویم؛

علیرغم اینکه ناظر بزرگ همیشه هست و بر تمامی امور اشراف کامل دارد و بی شک همه یمان این نظارت و نظم حاکم بر جهان هستی را با تمام وجود احساس و درک میکنیم و

این جمله ی "اگر خواسته ی خدا نباشد حتی برگی هم از درختی پایین نمی آمد"

درست؛

اما پس قضیه اختیار چه می شود!؟

مگر ما اختیاری نداریم..!؟

با این استدلال ما از یک طرف می گوییم که مدیریت اصلی با خداوند است،

از طرفی دیگر هم می گوییم ما باید نقشمون رو خوب بازی کنیم وگرنه هر بلایی سرِمان می آید تقصیر خودمان است.

این تناقض را من اینچنین برسی و تحلیل میکنم؛

ما نتایج را بر اساس نقشی که ایفا می کنیم رقم می زنیم و اختیارِ ما همان چشم اندازمان به پیرامون و ارسال سیگنالها، عملکرد صحیح و بموقع است،

که در نتیجه به آرامش، کمال و کامیابی می انجامد و بلعکس ...

 

برگرفته از وبلاگ  : مهدی هادیفر

 

http://www.cloob.com/profile/memoirs/one/username/baxish_62/memid/3843484


پيام هاي ديگران () | سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳٩۱ - somi |لینک به نوشته